המלצות לסידור ריהוט בסלון

סידור רהיטים הוא אחת מהחלטות העיצוב המרתיעות אך החשובות ביותר. התרחישים הנפוצים האלה ילמדו אתכם את יסודות סידור הרהיטים.

ריבוע מוחלט

בחדר שינה מרובע, מקמו את המיטה כך שתהווה את נקודת המיקוד ותיצור תחושה שהחדר גדול יותר מכפי שהוא בפועל. התקינו מקומות אחסון לאורך הקיר עם ארונות עצמאיים. שלבו זוג שידות קטנות מתאימות שישמשו כארוניות לילה. הציבו את המיטה על שטיח גדול אשר משתרע ל- 60 סנטימטרים לכל הפחות מכל אחד מצדי המיטה ולרגליה.

תשקלו את כל האפשרויות

אל תפחדו למקם את המיטה שלכם במקום קצת פחות שגרתי, כמו אל מול חלון, אם זה יעזור להגדיל את החלל. כל חלל הוא קצת שונה, לכן חשוב לשחק עם סידור הרהיטים בחדר השינה עד שתמצאו את הפריסה המיטבית.

התחשבו בגודל

בחדר שינה קטן, השתמשו בפחות רהיטים גדולים כדי להרחיב את שטח הרצפה. תבחרו ברהיטים גבוהים, כגון הארון הזה, שמוסיף נפח עם טביעת רגל קטנה יותר.

הוסיפו נוחות

ליצירת חלל נעים במיוחד, מקמו ספסל לרגלי המיטה או כורסה קטנה בפינת החדר כדי ליצור מקום ישיבה בחדר השינה. תשקלו להציב כיסא ליד שולחן לצד המיטה. הכיסא והמיטה יכולים לחלוק את ארונית הלילה. אם אין מקום ליד ארונית הלילה, שלבו את הכיסא עם שרפרף קטן, שישמש כשולחן קטן מבלי לתפוס הרבה מקום.

תכננו נתיבי מעבר

השאירו לפחות 60 סנטימטרים בכל אחד מצדי המיטה בכדי שיהיה מספיק מקום להציע את המיטה. הימנעו ממיקום המיטה במרחק של 90 סנטימטרים מהדלת; אחרת המיטה תהפוך למחסום.

תבחרו את הגודל המתאים

ניתן להשתמש במיטה גדולה אם אתם לא זקוקים להרבה רהיטי אחסון. כמו כן, תשקלו את המשקל החזותי של ראש המיטה שלכם. אם המיטה גדולה מעט עבור החדר, תבחרו בראש מיטה קליל יותר מבחינה חזותית, למשל כזה שמאופיין בעיטור סלילים מתכתיים. ראש מיטה שלם תופס מקום חזותי רב יותר, וראשי מיטה גבוהים וכבדים מתאימים בצורה הטובה ביותר לחדרי שינה גדולים או לחדרי שינה עם תקרות גבוהות.

העדר קירות פנויים

בחדר אוכל מלבני ללא קירות פנויים, שלבו כיסאות, ספסלים, וספות ליצירת מראה אקלקטי. העתיקו את צורת החדר בעזרת שולחן בצורה זהה בכדי למקסם את מקומות הישיבה (לדוגמה, שולחן מלבני עם יחס זהה לזה של חדר האוכל יפיק את המיטב מהחלל). הוסיפו מקומות אחסון, כגון ארונות או מדפי ספרים סביב היקף החדר. הוסיפו לחדר האוכל עם שטיח שיוצר ניגודיות עם הרצפה.

חלל גדול מדי

בחלל גדול מדי, תבחרו בשולחן שמשאיר מקום לשימושים אחרים (לדוגמה, אל תקנו שולחן ענק עם מקומות ישיבה ל- 20 אנשים כשבפועל אתם תזדקקו רק ל- 12 מקומות ישיבה). הוסיפו מקומות אחסון שיתאימו לכל הפעילויות המתרחשות בחדר. כאשר אתם בוחרים כיסאות, תבחרו בדגמים שניתן לקרבם בקלות אל השולחן ליצירת מקומות ישיבה נוספים. עגנו את אזורי הישיבה המשניים בעזרת מנורות ושולחנות מזדמנים.

תשקלו את השימוש

כיצד אתם משתמשים בחדר האוכל? לארוחות עבור משפחה או הגשות בסגנון מזנון? תבחרו ברהיטים שתומכים בצרכים שלהם. לאחר מכן, סדרו את הרהיטים בפריסה אשר תתאים לחדר.

צרו התאמה לחלל

שולחנות עגולים על כנים מאפשרים לכל יושבי השולחן לראות אחד את השני ומתאימים לחדרי אוכל קטנים או חדרים מרובעים. שולחנות מלבניים מוגבלים מבחינת מקומות ישיבה, אך מתאימים היטב לחדרי אוכל מלבניים ומגיעים במגוון מידות של אורך ורוחב. שולחנות אובליים נפתחים גם מתאימים היטב לחדרי אוכל מלבניים ומציעים גמישות בכך שמתאימים הן למפגשים קטנים והן לגדולים.

קנו בהתאם לגודל

לסידור רהיטים מיטבי בחדר האוכל, וודאו שאתם משאירים 90 סנטימטרים לפחות בין השולחן לבין הקיר מכל הצדדים. מקמו את השולחן כך שניתן יהיה לנוע סביבו בקלות ולכיסאות יהיה מספיק מקום לצאת אל מתחת לשולחן.

תמדדו

כאשר אתם מחליטים כמה כיסאות אתם יכולים להתאים לשולחן שלכם, דאגו למקום ישיבה בעל רוחב של 50 עד 60 סנטימטרים ועומק של 38 סנטימטרים לכל מקום ישיבה והשאירו לפחות 15 סנטימטרים בין כיסא לכיסא. סידור הרהיטים הזה ידאג לכך שלאורחים יהיה נוח והם לא יהיו קרובים מדי אחד לשני.

שמרו על פונקציונליות

הפיקו את המיטב מהמטרים הרבועים עם מדפים מקיר אל קיר שמספקים מקום אחסון לשימושים חלופיים בחדר האוכל – ציוד משרדי, משחקים ופרטי אמנות – או פרטי אכילה נוספים כגון חרסינה וכלי שתייה.

תאורה מתאימה

בחרו במנורות שמסתגלות לפונקציונליות של החדר. לדוגמה, תלו נברשת עם כבל ארוך כדי שניתן יהיה להתאימה להכנת שיעורי בית או לאכילה. השתמשו במתגים מעמעמים, מנורות, ופמוטי קיר כדי ליצור את האווירה המתאימה לאירוע.

פתרונות אופנתיים לחללים לא שגרתיים

למקרה שלא שמעתם, לא שגרתי זה המגניב החדש. נצלו את הפינה הקטנה, את הגומחה הלא ישרה, או הלזבז הרדוד עם התכסיסים האופנתיים האלה שיגרמו לכם לתהות איך לא חשבתם על עליהם קודם.

ליעוץ מקצועי ותיאום פגישה בחנות הרהיטים שלנו, צרו קשר בטופס או בטלפון: 03-5606482

5/5 - (1 vote)